دلایل همان قوانین “جهان هستی” هستند که جهان از آنها برای رشد و توسعه استفاده میکند.

دلیل چیست؟

آیا برای موفق شدن باید از دلیل استفاده کرد؟

خوب که بیندیشیم میبینیم دلایل چیزی جز قوانین ثابت آفرینش نیستند. قوانینی که جهان هر ثانیه از آن برای بقا و پیشرفت خود استفاده می کند. پس فردی در این جهان موفق می شود که از دلایل برای پیشرفت خود استفاده کند.

 

به نام خداوند ثروت و سلامتی آفرین

دوستان و یاران عزیزم سلام

دلایل همان قوانین جهان هستند که جهان هر لحظه از آنها برای رشد و توسعه ی خود استفاده می کند.

وقتی که جهان هستی (Universe) با انفجار مقدس بیگ بنگ خلق شد، تمامی پدیده های هستی، تمامی احتمالات و تمامی قوانین و مواد فیزیکی و شیمیایی در کسری از ثانیه به وجود آمد. یعنی در زمان انفجار، سیاره ی مشتری و قمرهایش پدید آمدند و در همان زمان من و شما که الان در این زمان و مکان هستیم. همه چیز و همه کس در یک زمان متولد شدند. لحظه ی تولد ما یکی بود. فقط با گذشت زمان بود که پدیده های مختلف، خواص متفاوتی به خود گرفتند. در اصل همه ما یکی هستیم.

یکی از پدیده هایی که همزمان با ما در زمان بیگ بنگ متولد شد، مقوله دلایل و نتایج بود. در واقع اگر نیک بنگریم، تفاوتی میان دلایل و قوانین هستی نمی بینیم. به چه دلیل سیب از بالای درخت به زمین می افتد؟ به دلیل نیروی جاذبه. به چه دلیل جسمی در آب خیس میشود؟ به دلیل نیروی چسبندگی بین مولکولی. این دو مثالی که به آنها اشاره کردم، قوانین فیزیکی جهان را در برمیگیرند. در گذشته به این نکته اشاره کرده بودم که ما دو دسته دلیل داریم. اگر این مطلب را مطالعه نکردید، حتما مطالعه بفرمایید.

اما دلایل متافیزیکی نیز مانند دلایل فیزیکی بر جهان سیطره دارند. فقط حیطه عملکرد آنها بعد زمان و مکان ندارد. مثل قوانین کوانتومی و یا قوانین مربوط به انرژی و قوانین مربوط به روح. شادی، ناراحتی، حس آزادگی، حس دوست داشتن، عشق و … همگی از دلایل متافیزیکی هستند. همگی مربوط به دنیای ارواح هستند که فارغ از زمان و مکان است.

اولین شرط ثروتمند شدن، سلامت شدن و موفق شدن انسان ها در این است که با دلایل جهان هستی یعنی با قوانین آن همگام و هم قدم شود. باید با قوانین جهان هستی هم فرکانس شد. اما این هم فرکانس شدن، به چه معناست؟ اجازه دهید با مثالی توضیح دهم:

یکی از قوانین هستی، رشد و توسعه است. کهکشان ها هر لحظه در حال توسعه و گسترش یافتن، هستند (قانون یا دلیل گسترش جهان هستی). این گسترش و توسعه یافتن باعث میشود جهان هم به صورت فیزیکی و هم به صورت متافیزیکی رشد کند. این رشد به معنی افزایش ثروت و به صورت کلی افزایش در همه زمینه ها و جنبه های موجود می باشد.

حال فردی را تصور کنید که در جمعی بعنوان سخنران ایستاده و می گوید، جهان رو به نابودی در حرکت است. هر روز فقر و بدبختی در جهان بیشتر می شود. منابع جهان رو به اتمام و نابودی است. نفت به زودی تمام می شود. غذا به اندازه کافی نیست. آب نیست. این فرد دارد بر خلاف قوانین (یا دلایل) جهان صحبت و عمل می کند. پس شک نکنید این حرکت از سوی کائنات تحمل نخواهد شد و به زودی آن جمع رو به بدبختی و فقر و زوال و نابودی حرکت خواهند کرد. چرا؟ چون گفته های این فرد نادان خلاف حقیقت موجود در جهان است. این فرد نادان جهان را متهم به زوال و نابودی می کند در صورتی که جهان هر لحظه نسبت به لحظه ی قبل، پر بارتر، گسترده تر و بزرگتر است.

اما فردی دیگر در جمعی به همه متذکر میشود ای مردم، جهان پر از فرصتهاست و هر ثانیه این فرصت ها بیشتر و بیشتر میشود. پس به خود بیایید و از این فرصت ها استفاده کنید. این فرد دقیقا هم گام و هم سو با کائنات عمل می کند و جهان هستی آن فرد و آن جمع را به پیشرفت و موفقیت روز افزون وا می دارد (حتی اگر خودشان نخواهند).

پس برای موفق شدن، ثروتمند شدن، خوشبخت شدن، هم گام و هم سو با قوانین جهان هستی، گام بردارید. دلایل جهان هستی را بشناسید و هم سوی با آنها شوید تا سرعت رشد و شکوفایی شما هزار برابر شود.

6 thoughts on “دلایل همان قوانین “جهان هستی” هستند که جهان از آنها برای رشد و توسعه استفاده میکند.

 1. با درود به سپهر عزیز
  همچون برخی از ره جویان باورساز، من نیز به طور کاملٱ تصادفی با برنامه‌های راهبردی شما مواجه شدم
  و با توجه کامل به مطالب گفته شده توسط خود شما در درایوهای گوناگون وتاکید بیش از حد شما نسبت به شکرگزاری وعهد وپیمان با خالق کائنات و رسالت آموزش رایگان که مدام در موردش یادآوری میکردید، برای من و بسیاری از همراهان این سوال مطرح میشود که؛ چگونه چنین راه حلی برای عبوراز بسیاری موانع موجود در جامعه را کشف نموده اید و در مقابل خود هیچ دری را بسته نمیبینید ولی با کمال تعجب نرخ گذاری فایل آموزشی خود را با چنین مبلغ گزافی به رهپویان باورساز پیشنهاد میدهید( بدون هیچگونه ضمانت) و با کمال تعجب دوباره پس از ارائه نظرات ره جویان و پیشنهادات مختلف، شما از فروش خدمات امتناع نموده و ره جویان باورساز را بلاتکلیف رها می نمایید.
  لطفا جهت روشن شدن سوالات مندرج در متن فوق پاسخی مناسب را ابراز فرمایید.
  با تشکر
  🌺💐🌹❤

 2. با سلام خدمت شما ممنون از سایت بسیار عالیتون و صحبت های عالیه شما
  من حقیقتا دختری ۲۵ ساله هستم که با همسرم توی ترکیه زندگی میکنیم به دلیل مشکلات خیلییی خیلیی زیاد تمام سرمایمون رو حتی وسایل منزلمون رو از دست دادیم و پول پرداخت کرایه آپارتمان این ماهمون رو هم نداریم و واقعا به یک همچین چیزی که ره یک شبه رو بشه صد ساله رفت نیاز داریم اما متاسفانه قیمت بسته شما خیلیییی خیلیی بالاست ۶ میلیون واقعا قیمت هنگفتی هستش خیلی دوست داشتم از بسته آموزشیتون استفاده کنم به هر حال ممنون از مطالبتون

 3. سلام ، پسرم اگر قراره با پرداخت اين مبلغ من پولدار بشم ، يعني بايد اول برم از كس و ناكس قرض كنم و بعد خودم رو به مردم بدهكار كنم كه بيام بدهم بشما و بعد معلوم نيست چه خواهد شد، من قريب يكساعت وقت خودم را دادم به صحبت هاي شما حالا راست يا دروغش رو كاري ندارم ولي در جائي گفتي بخداي خودم قول دادم كه اين يادگيري را به رايگان بمردم برسانم ولي بعداز چند روز كه يكي با شما بدخلقي كرد به يكباره عهد و پيمانت را با خدا شكستي و اين بسته آموزشي را به قيمت گزاف بمردم برساني ، بقولي سعي كن در عهدو پيمانت راسخ باش و اگر اينگونه بود الان حضرت پيامبر بابت نزول قران بايد تا ابدالدهر از مردم باج ميگرفت. حالا فكرشو بكن شما يكي دو آيه را ميخواي بمردم ارائه دهي آنهم چيزيكه خداوند به رايگان بمردم ارائه كرده است. گمان ميكنم يخورده توهم برت داشته مواظب باش با نفرين الهي پايمال نشوي.
  از طرف پدري دلسوز و مهربان

دیدگاهتان را بنویسید