هوش برتر وجود ندارد، همه چیز به ارتباطات نورونی بستگی دارد.

آیا هوش برتر وجود دارد؟

چگونه میتوانیم باهوش شویم؟ آیا اصلا باهوش بودن یا نبودنمان در دست خودمان است؟

 

کسی که در یک زمینه خاص مثل ریاضی عملکردی قوی دارد، بخاطر هوش سرشارش نیست. نورون های مغزی اش ارتباط مناسبی برقرار می کنند.

بنام خداوند ثروت و سلامتی آفرین

دوستان و یاران عزیزم سلام

در سال های تحصیل در دانشگاه،برای برخی از درس های تخصصی نفتی استادی داشتیم که تکه کلام جالبی داشت. هرگاه که مسائل مربوطه کمی پیچیده میشد یا نکته ای خاص درون خود داشت، استاد به ما نگاه می کرد و می گفت: “بچه ها یکم باهوش باشید”. من همیشه با خودم فکر میکردم مگر میشود با هوش شد؟ هوش یک حس خدادادی است. نهایتا کمی با تمرین شطرنج و تمرینات ذهنی بتوانیم IQ خود را مثلا از ۸۰ به ۸۳ برسانیم! استاد چه انتظارهای عجیب غریبی از ما دارد!

تا اینکه گذشت و گذشت و من بیشتر و بیشتر با کارکرد ذهن و ضمیر ناخودآگاه آشنا شدم. فهمیدم که هوش یک حس خدادادی نیست که قابل تغییر نباشد. هوش انسان به راحتی می تواند کم و زیاد شود. فقط باید میانبرها را دانست.

حالا که به این سطح رسیدم که برای شما ویدئو ضبط می کنم و مطلب می نویسم مثل روز برایم روشن است که باهوش بودن یا تیزهوش بودن دست خودمان است. فقط باید یاد بگیریم چگونه نورون های مربوطه را کنار هم قرار داد تا سطح درک و فهم خود را نسبت هر مساله ای بالا ببریم.

اگر میخواهید در ریاضی عملکرد فوق العاده داشته باشید، اگر میخواهید در زبان های خارجه به خوبی بدرخشید یا هر موضوع دلخواه دیگر، فقط کافی است بین نورون هایی خاص ارتباطی عمیق و جدا نشدنی فراهم کنید. سادست. آنوقت است که با هوش می شوید.

این قضیه نه تنها در خصوص هوش صدق می کند بلکه در عملکرد انواع حافظه (کوتاه مدت و دراز مدت) موثر است. خود من نیز حدود ۶ ماه پیش فکر میکردم حافظه کوتاه مدتم ضعیف شده بود. یک آن به ذهنم رسید برای افزایش حافظه کوتاه مدتم، روش تغییر باورها را به کار ببندم و باورهای مربوطه را حذف و ایجاد کنم تا ارتباطات نورونی دلخواهم ایجاد شود. بعد از آن بشدت حافظه کوتاه مدتم رشد کرد.

پس این کار شدنی است. همانطور که من توانستم حافظه ای قوی داشته باشم، شما نیز میتوانید حافظه ای قوی داشته باشید. فقط و فقط کافی است نورون های مربوطه را کنار هم بچینید.

برای باهوش شدن، داشتن یک حافظه فوق العاده قوی و افزایش تمرکز، اینجا را کلیک کنید.

1 thought on “هوش برتر وجود ندارد، همه چیز به ارتباطات نورونی بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید